Stephen King Kemik Torbası

Ünlü bir yazar olan Michaen Noonan karısının ani ölümü ile adeta hayata küser. görmeye başlar. Ne yaptığı işe ne de çevresine karşı bir isteği kalmamıştır. Tüm bunların yanında yaşadığı yalnızlık duygusu beraberinde bunalımları ve kabusları getirir.

Her gece Sara Laughs adını verdikleri yazlık evlerini rüyalarında görür. Karşı koyamaz ve gider. Artık yeni bir hayata uyanacağını düşünmektedir.
Ne var ki hiçbir şey göründüğü gibi değildir. O lanetli evde, kabuslarının birer gerçek olduğunu anlaması uzun sürmez.

Burası dünyanın bir cennet köşesi olmakla beraber aslından hayal ve gerçeğin birbirinden ayrılamadığı bir cehennemdir.
Bütün bu olayları merak ettiği için bu kasabada bir müddet kalmaya ve kabusların sebebini araştırmaya başlar.

Bir gün evine giderken karayolu üzerinde üç yaşındaki Kyra isimli bir kız çocuğunun yürüdüğünü görerek bir arabanın çarpacağını düşünüp çocuğu yolun kenarına çeker. Bu esnada Mattie isimli kadının çocuğun annesi olduğunu öğrenir.

Kız çocuğu ile sohbet esnasında annesinin çocuğu aramak için bu yoldan geçtiğini fark ederek arabasını durdurur ve çocuğu annesine verir. Bu esnada kadın ile tanışır. Kadın ile yolda yaptığı sohbette; Ülkenin en zengin bilgisayar programcısı olan Max DEVORE isimli zengin bir şahsın gelini olduğunu, kocasının üç yıl önce kocasının öldüğünü ve dul kaldığını öğrenir.

Olay yerinden ayrıldıktan sonra evine gider. Akşamüzeri bir telefon gelir ve telefonda konuşanın kanının kayın pederi Max DEVORA olduğunu anlar. Aralarında yaptıkları konuşmada şahsın gelini ile aralarının iyi olmadığını anlar.

Daha sonraki günlerde yaptığı araştırma da yaşlı adamın gelini ile aralarında velayet davası olduğu, adamın küçük kız Kyra’nın velayetini istediğini, kadının kızını vermek istemediğini, Ancak yaşlı adamın çok zengin olması ve kasabadaki insanları etkisi altına alması sebebi ile bu davayı yaşlı adamın kazanabileceğini öğrenir.

Bunun üzerine yazar kadına yardım etmeye karar verir ve kendi avukatını arayarak velayet konusunda uzman bir avukat tutar. Daha sonra Mattie isimli kadın ile görüşmeye başlar ve kadına aşık olur.

Bir akşam sahilde gezerken Max DEVORE ve yardımcı ile karşılaşır. Yaşlı Adam yazar Michael NOONAN’ ı tehdit ederek velayet davasına karışmamasını ister, ancak yazar kabul etmez. Aralarında tartışırlar ve yazarı yardımcı göle iterek taşlamak sureti ile öldürmek isterler. Ancak başaramazlar.

Ertesi sabah yaşlı adamın intihar ettiğini öğrenir.Böylece ihtiyar ve zengin adama karşı başlayan hukuk mücadelesi biter. Ancak yazarın gizemli evi kendisini korkutmaya devam eder. Bu arada Mattie hukuk mücadelesini kazanmalarının şerefine kendi yaşadığı karavanında ufak bir akşam partisi düzenler.

Yaptıkları parti esnasından buradan geçen bir kamyonetten partiye katılanlara ateş açılır. Bu saldırıda Mattie, Avukatları ve tuttukları dedektif vurulur. Ancak dedektif saldırıya karşılık verir. Bu esnada kamyonet şoförünü yaralar. Aynı zamanda kamyonetin deposu da isabet alır ve yanmaya başlar.

Şoförün yanında bulunan maskeli adam kendisini kurtarır. Ancak dedektif yakalar. Maskesini açtıklarında olayların başından beri zengin adama yardım eden şerif yardımcı olduğunu görürler. Mattie can çekişirken küçük kızı yazara teslim eder ve olay yerinde ölür. Yazar burada dönen olağan dışı şeylerden kızı korumak için evine götürür.

Olaylar burada da bitmez. Bu kez hayaletlerle mücadele başlar. Bu mücadelede ölen eşi kendisine yardım etmektedir. Bu mücadele esnasında çok eski tarihte yaşlı adamın dedelerinin kasaba dışından gelen Sara ismindeki zenci ve dul bir kadına tecavüz ettikten sonra çocuğunu suda boğarak öldürdüğünü bu sebepten dolayı

Hayalet zencinin DEVORE kanından olan tüm çocukları öldürmeye başladığını, bu hayaletlerin kemiklerinin yazarın yazlık evinin bodrumunda gömülü olduğunu öğrenir. Hayalet DEVORE’un torunu olan Kyra’yı da öldürmek istemektedir.

Yazar ölen eşi Johanna’nın hayaleti yardımı ile diğer hayaletlerin kemiklerini gömülü olduğu torbayı bulur. Bu kemik torbasında bulunan kemiklere kezzap dökmek sureti ile hayaletlerden kurtulur. Kyra adında küçük kızı da evlatlık alır.

Stephen King Kemik Torbası” üzerine 11 düşünce

 1. Sadist

  Abi hastayım şu adama yaf bu adamın (stephen king) yanında tolstoy miş victor hugo miş bilmem kim bu adamın yanında yazar değil ya bitiyorum bir insan ancak aynı konuyla ilgili bu kadar yazabilir bırak vala diğer romanlarda hayır yok korku gerilim yaşayın o zaman hayatı anlarsınız. Dini macara aşk kitaplarinida çok okudum yani her türde her yazarında kitabınıda okudum ama stephen king gibisini görmedim hastayım tamam mi mutlaka okuyun
  yzn=by_sadist

 2. nil

  ya arkadaşlar bn okudumda bu kitabı süper bişi yaaa.ama korktumda hani.ama varya harikaya.siz başka yazar okumayın bu adamı okuyun.var mı stephen king gibisi yaa.

 3. Anıl

  Son derecede güzel bir kita.Ben okumadım ama arkadaşım bana anlattı ..İnsanın yüreğini kabartıyor

 4. CakmaSadist

  Sadist tolstoy falan oyle okumayla anlasılmaz tecrubesızsın daha kucuk cocuklar sadece cızgı fılm ızler sende daha olgunlasmamıssın tolstoy , hugo ve benzerleri için bunlar klasik.. stephen kıng e soylesen bunu sana gotuyle guler.

 5. büşra

  ya hiç kitap okumuyodum stephen king sayesinde okulda kitap okuma yarışmasında birinci oldum allah razı olsun başarılar daha iyi kitaplar için……..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>