Necla Özger Ölüm Meleği

Kuzey İrlanda’da, barış süresi hızlanırken birbiriyle bağlantısız bir dizi cinayet işlenir kurbanlar arasında IRA militanları, Arap teröristler KGB ve CIA görevlileri vardır.Hepsi 9 mm Parabellum tabancayla öldürülmüştür. Tüm cinayetleri üstlenen örgütün adı 30 Ocak’tır.
İngiliz başkanı, General Ferguson ve onun adamı sean Dilon’u barış sürecine engel olan bu adamları yakalamak için görevlendirir.
Bu arada Dilon bu örgütlerin birinin başı olan Queen’i yakalamak için uğraşmaktadır.Dilon saçlarını siyaha boyar ve takma bir bıyık takarak bu örgütün bulunduğu yere gider.Burada kendisini başka birisi olarak tanıtarak bu örgüte silah satacağını ve bu yüzden Queen’le buluşması gerektiğini söyler.Buradaki kişiler Dilon’u tanımaz ve daha sonra kendisini arayacaklarını söylerler. Dilon gittikten sonra bu kişiler Queen’i arayarak Dilon’un kendisiyle buluşmak istediğini (Dilon takma ismini söyleyerek) belirtirler.Queen hemen olayı anlar ve onun bir ajan olduğunu belirtir ve onu öldürmelerini emreder.Bu kişiler Dilon’u arar ve Queen’in onunla buluşmak istediğini, yer ve zamanı söyler. Dilon bunu yine kendi yanında bulunan kendisi gibi ajan olan bayan Honha’a Queen’le buluşacağını anlatır ama yer ve zaman söylemez. Bu arada Honha durumu Ferguson’a haber verir Ferguson Dilon’un kendi işini kendi hallettiğini bildiği için durumu fazla zorlamaz.
Zaman yaklaşır ve Dilon bulunduğu otelden (Europa’dan) çıkarak arabasına biner. Bu arada kendisini takip eden olup olmadığına bakar. Arkadan bir motosikletliyi fark eder, ama motosikletli yolunu değiştirir. O anda önündeki şeritlerin birinden bir Toyata çıkarak yolu kapatır.Tabi bu arada kendisini takip eden bir araçta hemen arkasında durur.

İçlerinden birisi dışarıya çıkarak Friar (Dilon’un kullandığı diğer isim) dışarı çık diye bağırır. Dilon belindeki tabancayı dışarı çıkarır Dilon’a bağıran kişiyi ve onun yanındakini hemen vurur.Arabada kalan Dilon’a ateş eder ve arabayı çalıştırarak kaçar Dilon arabaya ateş eder arabanın arka camı kırılır. Bu arada Dilon’a ateş açılır bu sırada Dilon’un az önce gördüğü motosikletli elinde makineli tabancayla Dilon’a ateş açar öldürür ve Dilon’u selamlayarak uzaklaşır. Dilon hemen buluşacağı yere gider kendisinden arabayla kaçan kişi ordadır. Hemen içeriye girer ve Queen’in adamına Queen’in yerini sorar adam söylemek istemez bu arada Dilon hemen diğer adamı kalbinden vurarak söylemesine mecbur eder. Adam hemen Queen’in Beyrut’a Pülütonyum almak için gittiğini söyler.
Dilon hemen durumu Ferguson’a anlatır. Ferguson hemen başbakana anlatır.Başbakan durumun kötü olduğunu ve Dilon’u Beyrut’a göndermeye karar verir.
Dilon Honnah ile birlikte Beyrut’a gider burada birkaç kişi ile görüşür.Onlara Queen’in yerini sorar tabii burası yani Beyrut doğunun en güzel ve en sosyetik şehri idi burada Müslümanlar, Yahudiler ve çeşitli insan toplulukları bir arada yaşıyorlardı.Dilon bir süre otelde kaldıktan sonra Queen’in yerini araştırmak için göreve başlar. Bu arada birkaç kişiQueen’i bir yerde görmüşlerdir.
Dilon hemen buraya gider. Dilon arabadan iner biraz sonra arkadan Dilon’un başına torba geçirilir ve kaçırılır. Dilon’u biraz hırpaladıktan sonra bir kuyaya atarlar. Bu kuyuda Queen’in yerini bilen bir kişi bulunmaktadır. Dilon bu kişiden Queen’in yerini öğrenmeye çalışır. Bu arada Ferguson Beyrut’a gelir ve Dilon’u kaçıran grupla anlaşma yaparak Dilon’u kuyudan çıkarır. Dilon kuyudan çıkarken kuyuda bulunan diğer kişi kendisini kurtarırsa Queen’in yerini söyleyeceğini belirtir. Dilon bunu kabul eder. Kişi Queen’in Cezayir bandıralı bir şileple, limandan yaklaşık bir mil uzakta demirli ve ona Rus bir kişinin plütonyum getirdiğini söyler. Dilon hemen harekete geçer ve bu bandırala gizlice gider. Bu arada Queen’e plütonyum gelmiş adamla pazarlık yapıyorlardır. Dilon tabancasını çıkartarak Queen’in yanına gider Queen neye uğradığını şaşırır. Dilon Queen’in kulağına ateş eder ve kulağını parçalar bu arada Queen’e çantasını açmasını söyler çantada çok büyük bir patlayıcı bulunmaktadır.

Bu sırada gemide bulunan diğer kişiler silahlarıyla birlikte hemen gelirler.Dilon çantayı alır ve kazan dairesine atlar orada patlayıcıyı 3 dak.ya kurar daha sonra geminin yüksek bir yerine çıkar ve denize atlar bu arada Hannoh ve Ferguson feribotla bandıralı yaylım ateşine tutar ve Dilon’u denizden alarak uzaklaşırlar. Biraz sonra büyük bir patlama duyulur. Dilon başını sallayarak “ve Ulssenin oğullarının yeni bir lidere ihtiyacı var der.” Dilon ve Honnah büyük bir iş başarmışlardır. Uçağa binerek Beyrut’u terk ederler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>