Jack Canfield Tavuk Suyuna Çorba

Sevgi yeryüzündeki en sihirli ,en güçlü dürtülerden biridir ve iki insan arasındaki yakın ilişki kadar hiçbir ortamda güzelliğini ve özelliğini ortaya koyamaz. Bazı sevgiler ömür boyu sürer, bazı sevgilerde bir müddet sürer ve sonra sevgililer, seçimleri sonucu ve ya kaderleri gereği ayrılırlar. Bura da doğru olan bir şey varsa o da ilişkinin sonucu ne olursa olsun hayatımıza sevgi girince bizi değiştirdiğidir.
Kitabımız sekiz bölümden oluşmuştur ve her bölümde ilişkilerimizi gözden geçirmemize yardımcı olacak hikayeler vardır. Birinci bölümde “Sevgi ve yakınlaşma üzerine” sekiz adet hikayecik var. Bu hikayelerde kaybettiğimiz veya uzakta olan sevdiklerimizi, geçmişteki güzel anılarımızla beraber hatırlayıp onları hala yanımızda hissetmemize yardımcı olurlar.
İkinci bölüm “Gerçek sevgiyi bulmak üzere” başlığı altında yedi hikayeden oluşuyor. Bu hikayelerde çeşitli inanç veya maddi eşyalar aracılığıyla sevgiyi tam anlayamamış ve onunla tanışmamış kişilere batıl inançları bırakıp gerçek sevgiyi yakalamalarını ve onun değerini bilmelerini anlatan hikayelerdir.
Üçüncü bölümde sevdiğimiz kişilere olan bağlılığımız anlatılmaktadır. Geçici ayrılıklar veya araya ölümde girse kişilerin birbirlerine olan aşklarda hiçbir eksilme olmayıp aksine daha çok birbirlerine bağlanıp sevgilerinin arttığı görülmüştür.
Dördüncü bölümde Anlama ve anlaşılma üzerine hikayeler vardır. Sevdiğimizi tam olarak anlamamız ve kendimizi ona doğru olarak tanıtmamız aramızdaki sevgiyi daha da güçlendirecektir .
Beşinci bölümde ilişkilerimiz boyunca karşılaşabileceğimiz güçlüklere karşı birbirimize destek olarak sevgimizi daha da güçlendirmemize yardımcı olacak hikayelerden oluşmuştur.
Altıncı bölümde aile hayatının önemini anlatan hikayeler vardır. Çiftler birbirinden ayrı kalsalar bile kalplerindeki gerçek sevgi saygınında aralarındaki sevgi bağı güçlenmektedir.
Yedinci ve sekizinci bölümlerde hiçbir zaman küllenmeyecek aşklar ve sonsuza kadar sürecek sevgi üzerine hikayeler vardır.Gerçek aşklar araya mesafeler veya engeller girse bile asla bitmezler.
Yakın ilişkiler ,bu öyküler de ortaya konduğu üzere gizli bir öğretmen gibidir. Bize dost olmayı, yakınlık göstermeyi ve affetmeyi öğretiler.Ne zaman sıkı tutunmamız gerektiğini ne zaman oluruna bırakmamız gerektiğini onlardan öğreniriz. Cesaret, sabır, sadakat ve güven gibi büyük değerleri geliştirme fırsatını sunarlar bize, Verdiğimiz sürece ilişkilerimiz bir birey olarak yetişmemiz için gerekli bütün yolları bize gösterecektir. Bu nedenle sevginin hayatımıza girdiği andan itibaren değişikliğe yol açması kaçınılmazdır.
Sevginin sıradan ve minik bir gülümseme şeklinde deney imlendiği anlarda olacaktır. Bazı anlarda ise sevgi bizi büyük bir şehvet dünyasına daha önceden tatmadığımız bir derinliğe davet edecektir. Aynen sevgi gibi bu kitapta öykülerde mevsimleri, duyguları hoş başlangıçları, zorlukları, derinleşen yakınlıkları ,ruhumuzun diğer parçasına veda etmek zorunda olduğumuz hüzün dolu anları, kaybettiğimizi sandığımız sevgiyi yeniden keşfettiğimiz şaşkınlık dolu anlar yansıtmaktadır.
Bu kitaptaki öykülerin bazıları güldürecek, bazıları ağlatacak sevginin yıllara, güçlüklere, mesafeye ve ölüme bile katlanma gücüne ışık tutmaktadır.
Sevgiden daha güçlü bir mucize yoktur. Sevgi Tanrının en değerli armağanlarından biridir. Bu kitabı okuyanlarda içinde sevgi bulacaklardır.

Jack Canfield Tavuk Suyuna Çorba” üzerine 8 düşünce

  1. prenses

    aynen ya bide bilgisayar bilgileri sayarmış yalancılar nerelerindn anlıyolar ki anasını satıyım

  2. prenses

    ya ben böyle uzun bişe görmedim görünüşü kolay yazması uzun yahu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>