Etiket arşivi: Erich Segal Eserleri

Erich Segal Aşk Hikayesi

Birbirlerine deli gibi aşık olan iki kişinin her türlü zorluklara rağmen birlikteliklerine devam edişleri ve sonunu kötü bir hastalık nedeniyle bitişi.
Oliver III ve Alisan Barrett’in oğlu olan Oliver Barrett IV Ipswitch doğumludur.Aile kuşaklar boyu bir zenginlik içindedirler.Bu durumu kahramanımız Oliver pek beğenmez. Babası ile olan ilişkisi kötüdür.Babasının başarıları arkasında sıkışmış bir psikoloji içindedir.Kendisi babası gibi hukuk öğrenimi görmektedir.Bu dönemde bir kızla tanışır.Adı Jenny Calliveri’dir.Cranston’da oturur ve üniversitede okumaktadır.
Zaman içerisinde aşkları ilerler ve sonunda evlenmeye karar verirler.Ailelerle tanışma faslı başlar.İlk önce Oliver’in ailesiyle tanışmaya gidilir.Jenny ve aile iyi anlaşırlar fakat Oliver’in babası ile olan ilişkisi yüzünden zor anlar geçirirler.Gece boyunca atışmayla geçer. Daha sonra Jenny’nin ailesiyle tanışmaya gidilir.Aile Oliver’i çok iyi karşılar.Evlenme konusunda bazı farklı düşünceler sunarlar.Çünkü her ikisi de ateisttir.Bu yüzden kilise olayına karşıdırlar.Kendi aralarında evleneceklerdir.Aile bunu da kabul etmiştir.Fakat Oliver’in ailesi bu tür evlenmeye karşıdırlar.Evlenmeye her halükarda karar verirler ve evlenirler.
Kız okulunu bitirir ve çalışmaya başlar.Oğlan okumaya devam eder.Bu yüzden mali açıdan çok zorluk çekerler.Oliver bu dönemde asla babasından yardım istemez.Yinede aşklarından hiç bir şey kaybetmezler.Oğlan da okulunu bitirir.İyi bir işe başlar.Zaman içerisinde rahat ederler.
Bir süre sonra kızın kan kanseri olduğu ortaya çıkar.Kutulması imkansızdır.Fakat ömrüne biraz daha gün ekleyebilmek için çok daha fazla paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Oliverin bu kadar parası yoktur.Mecburen babasına gider.Bir iş için istermiş gibi babasından para ister.Babası da verir.Fakat artık çok geçtir.Kız ölüme daha fazla yaklaşmıştır. Kaçınılmaz son gelir ve kız ölür.Oliver yıkılır.Hiç yapmadığı bir şeyi yapar ve babasının kolları arasında ağlar.

Sonuç;Her zaman çalışarak amaçlara ulaşılacağı,sevginin sağlam temeller üstüne kurulduktan sonra yıkılamayacağı ve asıl önemlisi kibir ve gururla hiç bir yere valımayacağı dır.