Etiket arşivi: Anna Davis Kitapları

Anna Davis Akşam Yemeği

Alex ve Tilda çok şık bir akşam yemeği vermek isterler. Amaçları Alex’in ne kadar iyi bir insan olduğunu seçkin misafirlere göstermektir. Böylece seçkin ve de zengin olan misafirler ALEX’e ortaklık ya da iş teklifinde bulunacaklardı. Bu sayede Alex ve Tilda ömürlerinin sonuna kadar zengin olarak, lüks evlerde, kariyer içinde yaşayacaklardı. Bu davet için hazırlıklar günler öncesinden başlamıştı. Ev güzelce tadilattan geçirildi. Çeşitli aksesuarlar takıldı. Yemek için seçilen malzemeler alındı. Tatlılar, meyveler, içkiler herşey hazırlandı. Yemekte yok yoktu. Kıyafetler dahi özel diktirildi. Çünkü bu gece mükemmel olmalıydı. Yoksa Alex bu imkânı bir daha bulamayabilir ve daha çok bulanıma girebilirdi. Bu amaçla her şeye çok dikkat ediliyordu.
Yemeğe üç aile davet edilmişti. Bu seçkin aileler eşleri ve kendileri olmak üzere toplam altı kişiydi. Henüz misafirlerin gelmesine zaman varken, hazırlıklar devam ederken kapı çaldı. Kapı çaldığında içeri beklenmedik bir misafir geldi. Gelen kişi Alex’in erkek kardeşinin karısı Clarrie’dir. Yalnız gelmiştir.
Clarrie’nin gelmesiyle yemeği veren ev sahibinin neşesi kaçar. Çünkü Clarrie her zaman tuhaf davranışlar sergileyen biridir. Bu akşamki yemeğin amacı Clarrie’ye anlatılmıştır. Fakat o akşam her zamankinden daha dengesiz davranışlarda bulunur. Yemek saati yaklaştığında misafirler bir, bir gelir. Tanışma faslından sonra yemeğe geçerler.
Clarrie Alex ve Tilda’nın evine davetsiz gelmesinin gizli bir nedeni vardır ve bunu açıklamak için en uygun zamanı kollar.
Akşam yemeğine katılanlar içinde tek sırrı olan kişi Clairre değildir. Her konuğun ötekilerden gizlediği bir sırrı vardır. Clairre’nin sofrada sergilediği tuhaf davranışlar, misafirleri kızdırmış, alkolün etkisiyle herkesin sırlarının istenmedik bir biçimde ortaya dökülmesine sebep olmuştur. Oldukça neşeli ve saygın geçmesi beklenen akşam yemeği tamamen bir karmaşaya dönüşür ve herkesin kirli çamaşırları ortaya dökülür.
Bu kirli çamaşırlar, kocasını aldatanlar, eroin esrar kullananlar, homoseksüel olanlar, karısıyla cinsel problem yaşayanlar… Bu kirli çamaşırlar içinde birde cinayet vardır.
Alex’in erkek kardeşinin karısı Clarrie, Alex’in kardeşini, yani kocasını, Morissi öldürdüğünü ortalığın karışmasını fırsat bilerek anlatmıştır.
Bu şık akşam yemeği bu olaylarla sona ermiştir.